Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hol nem pusztított a válság?

Az általunk nagyra tartott Bespoke Invest blogján leltünk rá az alábbi remek összehasonlításra a lakásárak alakulásáról a világ meghatározó piacain. A következtetés részben kézenfekvő: a lakásárak sok helyen bizony összeomlottak a válság során. Van azonban kevésbé triviális, de annál tanulságosabb része is a nagy képnek.

Egyet leszögezhetünk: a saját lakás iránti leküzdhetetlen vágy legalább akkora károkat okoz, mint amilyen előnnyel jár egy gazdaság számára.

0 Tovább

Összeomlottak a spanyolok, összeomlik a tőzsde is?

Minden spanyol drukkernek élete egyik legkínosabb élménye lehet a tegnapi, Chile ellen csúnyán elbukott meccs, amivel már végleg eldőlt, hogy még a csoportjából sem jut tovább a címvédő.

Csak hogy tetézzük, még egy rossz hír: egy kutatás szerint egy válogatott gyenge szereplését jellemzően rossz teljesítmény követi a tőzsdén.

Erre jutott legalábbis két professzor (Alex Edmans és Diego Garcia), akik elvileg nem brit tudósok, de szemmel láthatóan a kipróbált brit iskolát követik. Kutatásuk során több mint 1100 meccset vizsgáltak, és úgy tűnik, hogy egy elvesztett világbajnoki meccs másnapján az átlagnál sokkal gyengébben muzsikál az adott ország tőzsdéje (mondjuk ők elsősorban a kieséses szakaszra állapították ezt meg). Az okot a lelombozódott focidrukkerek pesszimista eladásaiban kell keresnünk.

A fordítottja viszont látszólag nem igaz, azaz a következő fordulóba való továbbjutás nem hoz átlagon felüli emelkedést a tőzsdén, talán azért, mert a kiesés végleges, így a szurkolók sokkal kétségbeesettebbek lehetnek, mint amennyire boldogok az újabb kihívásokat hozó továbbjutástól.

Ebből pedig az következhet, hogy a vébé alatt több a rosszkedvű eladó, mint az eufórikus vevő a tőzsdéken. Erre is van egy nagyon érdekes kutatás a Marketwatch szerint, ami szerint a világbajnokságok alatt statisztikailag kimutatható módon gyengébben teljesítenek a tőzsdék (a foci vb alatt -2,6 százalék az átlagos napi elmozdulás az amerikai tőzsdéken, szemben az ezen kívüli +1,2 százalékkal)

Persze mindez teljesen értelmetlen, és semmilyen módon nem szabad, hogy befolyásolja a stratégiánkat. A fenti statisztikák ugyanis a látszólagos robosztusságuk ellenére is rendkívül kisszámú eseményre és a világ történetének szempontjából szemvillanásnyi rövid időtávra építenek, így a vélt összefüggés is valószínűleg inkább csak a sors furcsa fintora, amit aztán szépen tudományosan meg lehet ideologizálni.

Ma egyébként 1 százalék közeli emelkedést láthatunk a spanyol tőzsde vezető indexében, az IBEX-ben.

0 Tovább

Ezen nincs mit szépíteni

Nem a vevőké ma a főszerep a részvénypiacokon, nem igazán éreznek "instant get" érzést a befektetők.

Legjobban talán ezzel az ábrával lehet szemléltetni a jelenséget.

Ma

Csak a Cisco legény ma a gáton, az IT-cég viszont jókora plusszal abszolválhatja a mai kereskedést. Hiába, aki hozza a várakozásokat, annak olyan nagy baja nem lehet.. :)

Van ott még ahonnan ez jött, kövess be Twitteren: 

0 Tovább

Megkongatta a vészharangot a forint felett a topmenedzser

A Richter híresen konzervatív és megbecsült vezérigazgatója, Bogsch Erik az Origónak adott interjújában tért ki a forint árfolyamára. Véleménye szerint a forint jelenleg is túl erős, ami torzítja a piaci viszonyokat, leépítésekhez vezet, ráadásul az ország versenyképessége sem igazolja ezt. Volt már hasonló: amikor Bogsch 2008-ban felemelte a szavát, fél év alatt 80 forintot gyengült a forint az euróval szemben.

euróérmék

1 Tovább

Szösszenet a válság formálta pénzpiacról

Ősi bölcsesség, hogy egy kosárba nem tesszük az összes tojásunkat. Mi van akkor azonban, ha csak egy kosár áll rendelkezésünkre. Ez a metafora lehet a válság leegyszerűsített definíciója. Az alábbi írásban azt vizsgáljuk meg, hogy hogyan alakulhatott ki az, hogy a kockázatmegosztás tere ilyen módon beszűkült.

roro

0 Tovább
«
12345

investor

blogavatar

A tőzsde nem kaszinó. Sokkal inkább intellektuális kihívás, ami arra sarkall, hogy még jobban megismerjük a minket körülvevő világot.

Utolsó kommentek